Sorry, your browser doesn't support Java(tm).

 

 

Czy wiesz że ...

Sanepid Katowicki zaleca zabudowę systemów odwróconej osmozy w żłobkach, przedszkolach, placówkach zbiorowego żywienia, gospodarstwach domowych.

 

    

Czy wiesz że ...

woda dla potrzeb gospodarczych winna być ujmowana z wód I klasy czystości.
Wg Ośrodka Badań i Kontroli przy Wojewodzie Śląskim takich wód już nie ma.
Aż 90% wód to wody III klasy.

    

Czy wiesz że ...

woda wodociągowa może zawierać już 2300 pierwiastków i związków chemicznych a tylko 22 z nich są potrzebne ludzkiemu organizmowi. Z tych 2300 związków aż 97% jest niewyczuwalne żadnym ludzkim zmysłem.

    

Czy wiesz że ...

nasze zmysły smakowe i zapachowe nie są w stanie ostrzec nas przed rozpuszczonymi w wodzie fosforanami, azotynami, pestycydami, metalami ciężkimi czy też WWA.

    

Czy wiesz że ...

każdy mikrogram ołowiu u dziecka w wieku 2 lat to niższy o 6 punktów iloraz inteligencji u tegoż dziecka w wieku 10 lat. Nasza norma dopuszcza obecność aż 50 mikrogramów w 1 l wody.

    

Czy wiesz że ...

skutki używania niezdrowej wody wodociągowej odczujemy dopiero po latach. A to co dziś nam dokucza to wynik pitej przez poprzednie lata złej jakości wody.
Filtry odwróconej osmozy eliminują 92-99% rozpuszczonej chemii.

    

Czy wiesz że ...

filtry mechaniczne zatrzymują wyłącznie iły, rdzę, piasek. Filtry węglowe (zabudowane na wylewce, naczynia Brita, Amway) redukują wyłącznie ilość chloru w wodzie. Wszystkie pozostałe związki chemiczne przechodzą przez nie w 100%.

    

Czy wiesz że ...

atom ołowiu rozpuszczony w wodzie ma wielkość 0,001 mikrona natomiast dziurka filtra mechanicznego wynosi 5 do 100 mikronów. Pora membrany odwróconej osmozy to 0,0001 mikrona.

    

Czy wiesz że ...

obecnie do dializy nerek używany są aparaty działające na zasadzie odwróconej osmozy.

    

Czy wiesz że ...

ludzie pijący 2-3 szklanki dziennie wody osmotycznej przestali mieć problemy z kamieniami nerkowymi.